Piórko 2017

Grzegorz Majchrowski - zdjęcie

Maria Giemza

Laureatka w Kategorii Ilustracje

Maria Giemza urodziła się i wychowała w Krakowie, tam również rozpoczęła studia architektoniczne. Kontynuując naukę najpierw w Hiszpanii, później w Niemczech, poszukiwała różnych sposobów postrzegania architektury i przestrzeni. Pracując nad swoją magisterską pracą dyplomową, miała okazje zgłębiać różne sposoby graficznego przedstawiania projektów – wtedy właśnie zakochała się w ilustracji. Kończąc studia, postanowiła nieco zmienić swoją drogę i spróbować profesjonalnie zajmować się grafiką.

Na co dzień mieszka w Berlinie, lecz często ucieka od miejskiego zgiełku, by razem z ciągle towarzyszącym jej psem zaszyć się w leśnej lub górskiej głuszy.


Laureat w Kategorii Tekst

Grzegorz Majchrowski mieszka i pracuje w Cieszynie. Z wykształcenia jest rzeźbiarzem. Sztuka to pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Tworzy rzeźby i instalacje poruszające problem współczesnej kondycji człowieka. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Śląskim, gdzie prowadzi autorską pracownię rzeźby.

Lubi dobrą książkę, filmy i dużo zieleni w swoim otoczeniu, najlepiej rosnącej dziko i naturalnie. Podczas wakacji uwielbia surwiwalowe wypady z synami na łono natury. Wtedy czuje, że naprawdę wypoczywa. Ma duży dystans do siebie i chętnie rozśmiesza ludzi. Bardzo lubi opowiadać wymyślone przez siebie historie, na które jego dzieci z zaciekawieniem czekają co wieczór, przez co chodzą nieco później spać.

Grzegorz Majchrowski - zdjęcie

Grzegorz Majchrowski